kosir.kepno.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Na czym polega plastyka powiek?

Marcelina Czarnecka 2018-12-17 0 komentarzy
Wpis

W pewnym wieku można zaobserwować tzw. opadające powieki i worki pod oczami. Te nieestetyczne zmiany twarzy powodują starszy i bardziej zmęczony wygląd, a niekiedy ograniczają pole widzenia - dzieje się tak w przypadkach, kiedy nadmiar skóry przy powiekach górnych występuje w postaci luźno zwisającego fałdu nachodzącego na kąt patrzenia. Czasami w dolnej powiece gromadzi się nadmiar tłuszczu, a niekiedy występują poważne problemy z opuchlizną.

Rozwiązaniem w każdym z powyższych przypadków jest plastyka powiek (blefaroplastyka), którą można wykonać w warszawskiej klinice MEA Clinic. Podczas korekcji powiek górnych specjalista wykonuje nacięcie na naturalnych bruzdach, oddziela skórę od  tkanki tłuszczowej i mięśni, usuwa zbędny tłuszcz i najczęściej wycina nadmiar skóry lub mięśni. Cały proces można przedłużyć na kurze łapki i kąciki oczu. Po operacji trzeba liczyć się z obrzękami  i zasinieniami, które powinny zniknąć mniej więcej po tygodniu. 

3,4 dni po plastyce należy zdjąć szwy. W ciągu tych kilkudziesięciu godzin należy unikać nadmiernego wysiłku, a przede wszystkim nachylania się czy podnoszenia ciężkich przedmiotów, np. zakupów. Po dziesięciu dniach spokojnie można powrócić do pracy i ponownie zacząć się malować. Operacja gwarantuje satysfakcjonujące rezultaty - zrekonstruowane powieki sprawiają, że oczy wyglądają na większe i młodsze. Trzeba jednak pamiętać, że efekty nie są długoletnie. Mniej więcej 5, 10 lat po zabiegu skóra i mięśnie ponownie mogą ulegać zwiotczeniu. Wtedy korektę powiek można powtórzyć ponownie. 

Skomentuj wpis