kosir.kepno.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Szałwia - herbata ziołowa

Małgorzata Bąk 2019-08-01 0 komentarzy
Szałwia - herbata ziołowa

Herbapol od lat zajmuje się przetwórstwem ziół oraz produkcją preparatów i suplementów leczniczych. Inspiracje czerpie z natury, korzystając z jej dobrodziejstw pełnymi garściami. Właśnie ta współpraca zaowocowała stworzeniem produktów opartych wyłącznie na bazie starannie wyselekcjonowanych ziół i wyciągów roślinnych. 

Dobroczynne właściwości szałwii znane są od pokoleń. Już w starożytności stosowano ją jako lekarstwo na problemy ze wzrokiem czy utratę pamięci. Co sprawia, że ta roślina zasługuje na szczególne wyróżnienie? Należałoby się przyjrzeć temu, jakie korzyści wynikają z jej stosowania — a warto nadmienić, że jest ich sporo.

Osoby, które zmagają się z nadmierną potliwością, często unikają kontaktów towarzyskich. Ten wstydliwy problem zwykle wiąże się z obniżeniem samooceny a wśród rówieśników, może być powodem wykluczenia społecznego. Preparaty dostępne w aptece mogą nie przynieść pożądanych efektów, szczególnie jeśli nadpotliwość jest wynikiem ukrytej choroby. Warto zatem w takiej sytuacji sięgnąć po pomoc do ziołowej apteczki. Napar z szałwii reguluje nadmierną potliwość, a przy tym wykazuje działanie uspokajające. Stres jest bowiem czynnikiem destrukcyjnym, bezpośrednio odpowiedzialnym za problemy ze zdrowiem. Ponadto, szałwia herbata ziołowa:

  • Obniża poziom cukru we krwi;
  • Usprawnia pracę układu pokarmowego;
  • Reguluje obfite miesiączki;
  • Ułatwia koncentrację;
  • Ma działanie antyseptyczne i grzybobójcze;
  • Zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów;

a także wykazuje szereg innych leczniczych właściwości. Poza ziołolecznictwem szałwię wykorzystuje się również w przemyśle kosmetycznym. Pomaga na problemy skórne, takie jak grzybicę, łuszczycę czy zmiany trądzikowe. W domowym zaciszu można bez trudu przygotować z jej liści maseczkę oczyszczającą, jak i ziołowy peeling do ciała. 

Skomentuj wpis