kosir.kepno.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Warniki do wody

Marcelina Czarnecka 2019-06-20 0 komentarzy
Warniki do wody

Rozwiązaniem są warniki do wody. Są to urządzenia służące do gotowania, podgrzewania oraz utrzymywania stałej temperatury wody, a czasem też innych płynów. W zależności od wielkości i charakteru danego lokalu należy dobrać warnik o odpowiedniej mocy i pojemności. Nie może być za mały, bo wody będzie permanentnie brakować. Za duży też się nie sprawdzi, ponieważ warniki zużywają sporo prądu, a szkoda go marnować na gotowanie i podgrzewanie nadmiernych ilości wody.

W małych lokalach wystarczą zatem warniki o pojemności do 10 litrów, natomiast dla dużych produkowane są nawet trzykrotnie większe. Duże warniki sprawdzają się też w warunkach plenerowych, np. podczas eventów na świeżym powietrzu, gdy dolewanie świeżej wody jest utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Moc jest istotnym parametrem. Im większa, tym szybciej podgrzewana będzie woda. Zarazem jednak duża moc to duże zużycie prądu, a więc i koszty. Czasem dobrym rozwiązaniem są dwa warniki lub nawet więcej: jeśli liczba gości ulega zmianie, można szybko dostosować do niej liczbę pracujących warników. Zawsze jednak jest to moc liczona w kilowatach, potrzebna jest więc także odpowiednio mocna instalacja elektryczna z dostosowanymi do natężenia prądu wyłącznikami nadprądowymi.

Wielki wybór warników oferuje sklep internetowy Gastroprofit. Są tu urządzenia o małej i dużej pojemności oraz mocy. Można je wygodnie zamawiać przez Internet, kurier dostarczy zamówione warniki w ciągu paru dni. Każdy warnik jest pieczołowicie opisany, co ułatwia wybór. 

Skomentuj wpis