kosir.kepno.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Co może powodować ból kręgosłupa lędźwiowego ?

Mariusz Zalewski 2019-04-21 0 komentarzy
Co może powodować ból kręgosłupa lędźwiowego ?

Uciążliwe bóle pleców to dolegliwość, która dotyka wiele osób w różnym wieku. Przeciągły ból może utrudnić codzienne funkcjonowanie, a nawet doprowadzić do rozwinięcia się dużo poważniejszych schorzeń.

Wiele osób najczęściej skarży się na ból w odcinku lędźwiowym. Często jest on wynikiem nieodpowiedniego trybu życia czy postawy, ale może również świadczyć o stanie zapalnym, który nieleczony przekształci się w poważniejszą chorobę.

Ból kręgosłupa lędźwiowego nie zawsze ogranicza się do dolnej części kręgosłupa. Może on również promieniować na pośladki i uda, a w ekstremalnych przypadkach całkowicie uniemożliwić poruszanie kończynami.

Innym schorzeniem, które występuje u wielu osób, jest dyskopatia lędźwiowa. Jej objawem jest silny ból rwy kulszowej lub udowej, spowodowanej uciskiem korzenia nerwowego. Ucisk powoduje odcięcie dopływu krwi do nerwu i stan zapalny. Dyskopatia lędźwiowa leczona jest poprzez podanie pacjentowi zastrzyku nadtwardówkowego w miejsce, gdzie występuje ucisk nerwu. Zastrzyk hamuje stan zapalny i poprawia krążenie. Po zabiegu warto skorzystać z rehabilitacji. Wzmocnienie mięśni i korekta postawy zapobiega nawrotom.

W momencie wystąpienia problemów z bólem kręgosłupa, zwłaszcza jeśli przeszkadza on w czynnościach takich, jak schylanie się, chodzenie czy obracanie tułowia, należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą. Andrzej Kroszczyński jest lekarzem specjalistą rehabilitacji medycznej, który prowadzi swoją działalność na terenie Warszawy. Osoby zmagające się z bólem pleców mogą udać się na konsultację i dowiedzieć więcej na temat bólu kręgosłupa.

Skomentuj wpis