kosir.kepno.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Czy wyłazy dachowe należy montować na każdym budynku?

Emilia Błaszczyk 2022-04-23 0 komentarzy
Czy wyłazy dachowe należy montować na każdym budynku?

Ze względu na wysokość i spadzistość dachu już samo wyjście i utrzymanie się na jego powierzchni nie należy do bezpiecznych czynności. Wykorzystywanie chybotliwej drabiny może doprowadzić do poważnego wypadku. Dlatego też już na etapie planowania budynku należy pomyśleć o zaprojektowaniu wyłazu o odpowiednich wymiarach, przez który można będzie przedostać się na dach i oczyścić go z zalegających śmieci.

Takie rozwiązanie warto zastosować zarówno na domu jednorodzinnym, jak i budynku gospodarczym. Jest ono też niezbędne, jeśli na pokryciu montowane są różnego rodzaju instalacje, począwszy od przewodów zasilających nieruchomość w media aż po fotowoltaikę czy solary. Wyłazy dachowe pozwalają bezproblemowo usunąć ewentualną usterkę lub wykonać konieczne prace serwisowe.

Takie otwory mogę pełnić nie tylko rolę bezpiecznego i wygodnego wyjścia. Sprawdzą się również jako sposób na dodatkowe doświetlenie przestrzeni poddasza (w takiej sytuacji poleca się wybór odpowiednio dużego świetlika). Warto pamiętać, że korzystanie z naturalnego światła jest lepszą opcją dla organizmu niż stosowanie nawet najlepszej jakości lamp. Dobrze więc postawić na rozwiązania, które mogłyby zapewnić dopływ dziennego światła oraz świeżego powietrza, szczególnie jeśli poddasze będzie pełnić funkcje sypialni lub pokoju dziennego. 

Szeroki wybór różnego rodzaju wyłazów oraz świetlików dachowych można znaleźć w ofercie dostępnej na stronie internetowej mpskylights.pl. Dostawca realizuje zamówienia pojedyncze i hurtowe.

Skomentuj wpis