kosir.kepno.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Czym jest wirówka laboratoryjna?

Mariusz Zalewski 2019-04-21 0 komentarzy
Czym jest wirówka laboratoryjna?

Odbiorcy tego tekstu zapewne nie są zainteresowani rozbudowanymi definicjami i pojęciami branżowymi, które są czytelne co najwyższej dla wąskiego grona specjalistów. Dlatego najkrótszą drogą do wyjaśnienia, czym jest wirówka laboratoryjna, jest wizyta na stronie profesjonalnego sklepu internetowego, który zaopatruje wiele placówek medycznych w sprzęt najwyższej jakości.

Oferta przedstawia urządzenia, które w najprostszym ujęciu służą do filtracji emulsji i zawiesin. Przykładowo, umieszcza się w nich próbki pobranej krwi. Maszyna wykorzystuje działanie siły odśrodkowej, gwarantując ogromną prędkość obrotów. W ten sposób można na przykład oddzielić osocze.

Z wirówek korzystają między innymi laboratoria medyczne i przemysłowe, gabinety chirurgii plastycznej i dentystyczne, a także weterynaryjne. Firma eqlab.pl, która dystrybuuje na polskim rynku urządzenia cenionych marek Neuation, Zenithlab czy Centurion Scientific, jest także ich oficjalnym serwisantem. Zaletami zakupu we wspomnianym sklepie są nie tylko wysoka jakość produktów i atrakcyjne ceny, ale także możliwość korzystania z zastępczych urządzeń na czas serwisów. Dzięki temu laboratorium może pracować bez przeszkód.

Poszczególne wirówki różnią się wymiarami, a także szczegółowym zastosowaniem. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na rodzaj sterowania i silnika, płynność regulacji, prostotę obsługi, długość gwarancji czy dodatkowe funkcje, które mogą być przydatne w konkretnym laboratorium. Dobrze wiedzieć, że współczesna medycyna dysponuje tak wydajnymi, praktycznymi urządzeniami, które pozwalają na zaawansowaną diagnostykę krwi w bardzo krótkim czasie.

Skomentuj wpis