kosir.kepno.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Dlaczego warto wykonać test poziomujący z angielskiego i jakich informacji może dostarczyć taki sprawdzian?

Szymon Czerwiński 2023-08-01 0 komentarzy
Dlaczego warto wykonać test poziomujący z angielskiego i jakich informacji może dostarczyć taki sprawdzian?

Testy poziomujące są bardzo przydatnym narzędziem, które pozwala na oszacowanie poziomu znajomości języka. Mogą się one sprawdzić przykładowo w przypadku tych, którzy rozważają zapisanie się na kurs językowy, a nie wiedzą, jaki wariant powinny wybrać. Trzeba pamiętać o tym, że nauka obejmująca pracę nad kompetencjami lingwistycznymi wymaga dostosowania poziomu kursu do aktualnej wiedzy uczestnika oraz jego umiejętności. Edukacja odbywa się tutaj etapami. Gdy szkolenie jest niedopasowane do możliwości i poziomu kursanta, poszczególne zagadnienia mogą być bardzo trudne lub wręcz niemożliwe do opanowania.

Dlaczego warto wykonać test poziomujący z języka angielskiego?

Wypełniając test poziomujący z angielskiego udostępniany przez firmę Quest for English, która znajduje się w Warszawie i zajmuje się prowadzeniem kursów lingwistycznych, można w prosty sposób oszacować swoją znajomość tego języka. Może to być pomocne przy wyborze kursu, podczas którego chce się rozwijać własne kompetencje. Test poziomujący może okazać się praktycznym rozwiązaniem dla:

  • tych, którzy przez długi czas nie mieli okazji do używania języka obcego
  • osób, które uczyły się w sposób nieregularny i nie wiedzą, ile potrafią
  • tych, którzy chcieliby rozpocząć naukę na poziomie zaawansowanym, ale nie są pewni swojej wiedzy

Wskazane przedsiębiorstwo prowadzi kursy z języka angielskiego dla seniorów i osób dorosłych. Rodzice mogą znaleźć tutaj również zajęcia przeznaczone dla dzieci.

Podczas wypełniania testu poziomującego osoba zainteresowana może zweryfikować, czy ma trudności z wykonywaniem poszczególnych zadań, czy też odpowiada na pytania szybko i od razu wie, co trzeba zaznaczyć. Informacje te mogą być pomocne w ocenie własnych umiejętności, a także przy wyborze kursu językowego.

Skomentuj wpis