kosir.kepno.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Jak skutecznie ocieplić dach płaski?

Szymon Czerwiński 2023-08-19 0 komentarzy
Jak skutecznie ocieplić dach płaski?

Najważniejszym krokiem w procesie termoizolacji jest wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego. Wełna mineralna i pianka poliuretanowa to dwa najczęściej wybierane surowce. Oferują one doskonałe właściwości izolacyjne, a jednocześnie są odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Zanim przystąpi się do układania izolacji, niezbędne jest położenie warstwy paroizolacyjnej. Jej głównym zadaniem jest zapobieganie przenikaniu wilgoci do wnętrza izolacji, co jest kluczowe dla zachowania jej skuteczności.

Po przygotowaniu podłoża można przystąpić do układania materiału izolacyjnego. Ważne jest, by materiał był równomiernie rozłożony, eliminując wszelkie puste przestrzenie, które mogą tworzyć mostki termiczne.

Ocieplone poszycie warto dodatkowo zabezpieczyć. Membrana lub masa bitumiczna doskonale sprawdzą się w tej roli. Oferują one dodatkową ochronę przed opadami atmosferycznymi oraz promieniowaniem UV.

Planując, jak ocieplić dach płaski, nie można zapomnieć o odpowiedniej wentylacji przestrzeni pod dachem. Dzięki niej wilgoć będzie skutecznie odprowadzana na zewnątrz, zapobiegając procesom gnilnym.

Warto inwestować w profesjonalne materiały. Właśnie takie czekają na stronie yetico.com. Portal należy do producenta i dystrybutora, który dzięki wysokiej jakość i nowoczesnej funkcjonalności rozwiązań niezmiennie cieszy się popularnością.

Skomentuj wpis