kosir.kepno.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Karma dla szczeniaka - jaką wybrać?

Adam Głowacki 2023-03-25 0 komentarzy
Karma dla szczeniaka - jaką wybrać?

Na barkach opiekunów zwierząt spoczywa zapewnienie im zbilansowanej diety, zmniejszającej ryzyko pojawiania się chorób. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku szczeniąt będących w intensywnej  fazie wzrostu, które potrzebują jedzenia pełnego witamin i minerałów. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jakie rozwiązanie będzie najlepsze, ponieważ wiele zależy od konkretnego psa czy możliwości finansowych jego właścicieli. Znaczna część z nich rozgląda się za karmami suchymi, sprzedawanymi w opakowaniach o różnej pojemności.

Powstały one nie tylko z myślą o czworonogach dorosłych, ale też szczeniakach. W przypadku kilkumiesięcznych pupili sprawdzają się zwłaszcza drobne granulki, ułatwiające gryzienie. Niektórzy weterynarze rekomendują pokarm lekkostrawny i nieobciążający przewodu pokarmowego. Zmniejsza bowiem ryzyko występowania problemów trawiennych, wymagających konsultacji ze specjalistą.

Każda sucha karma dla szczeniaka powinna być dawkowana zgodnie z zaleceniami producenta. Zazwyczaj uwzględnia się wiek, wagę, rasę oraz aktywność czworonoga. Zainteresowani zakupem takich produktów mogą zajrzeć na stronę sklep.acana.com.pl, prowadzonej przez doskonale zaopatrzony sklep internetowy. Kieruje on ofertę do właścicieli czworonogów, którzy nie chcą nabywać produktów w supermarketach. Pokarm, jaki zamawiają, odznacza się dużą ilością mięsa wieprzowego, drobiowego lub wołowego oraz warzyw, co jest bardzo istotne. Zawiera także liczne składniki mineralne i witaminy, umożliwiające prawidłowy rozwój zwierzaka.

Skomentuj wpis