kosir.kepno.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Kołowrotki do wędkarstwa muchowego

Rafał Jaworski 2018-12-04 0 komentarzy
Kołowrotki do wędkarstwa muchowego

Sprzęt wędkarski dostępny na fishingworld.pl pochodzi od najlepszych producentów na rynku. Znane i cenione rozwiązania takie, jak kołowrotki Spro czy wędki Dragon, które znajdują się oczywiście w ofercie sklepu, to zaledwie niewielka część całego katalogu. Jeżeli przygotowujecie się Państwo aktualnie do wędkarstwa muchowego, warto zapoznać się z dedykowanymi kołowrotkami marki Ryobi.

Kołowrotki muchowe, obok wędek, odgrywają kluczową rolę w skutecznym połowie tego typu metodą. W tego typu mechanizmach zwraca się uwagę przede wszystkim na dwie cechy:

  • możliwość zmagazynowania wystarczającej ilości podkładu (z ang. Backing),
  • zapewnienie precyzyjnego i bezawaryjnego holu ryby.

W związku z tym, dobierając odpowiedni kołowrotek, szczególnie duży nacisk należy położyć na hamulec o dużym stopniu precyzji. Oczywiście wiedza tego typu nie jest obca japońskiemu producentowi. Proponowane kołowrotki z linii ADVENTURE i FRB dostępne są w klasach AFTM #3-4, #5-6, #7-8, co stanowi kompletne pokrycie zapotrzebowania w tej kategorii.

Każdy mechanizm wyróżnia się wysoką jakością w wykonaniu oraz zastosowaniem lekkiego stopu aluminium o anodowanej powłoce, co przekłada się na satysfakcjonujące połączenie wytrzymałości, niskiej wagi i odporności na korozję.

Zastosowany hamulec zapewnia dokładność i charakteryzuje się bardzo gładką pracą, która zapewnia pełną kontrolę nawet nad wyjątkowo dorodnym okazem. Z kolei duża średnica szpuli pozwala na szybkie zwijanie linki i minimalizuje efekt pamięci jej kształtu.

Skomentuj wpis