kosir.kepno.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy – co warto wiedzieć?

Alan Marciniak 2023-12-18 0 komentarzy
Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy – co warto wiedzieć?

Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej to wiedza, którą powinien posiadać każdy człowiek. Świadek wypadku, w którym wystąpiło zagrożenie zdrowia lub życia ludzkiego, ma obowiązek pomóc poszkodowanym, dlatego warto zapisać się na zajęcia.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że kurs kwalifikowanej pierwszej pomocyznacząco różni się od standardowego szkolenia. Zakres wiedzy jest o wiele większy i regulowany przez rozporządzenie ministra zdrowia. Kurs KPP trwała 66 godzin i składa się z części praktycznej oraz teoretycznej. Na zakończenie uczestnicy muszą zdać egzamin przed specjalnie powołaną komisją. Wtedy otrzymają tytuł ratownika (nie należy mylić go z tytułem ratownika medycznego, który uzyskuje się po ukończeniu studiów).

Prowadzący na zajęciach poruszają różne zagadnienia, dotyczące między innymi :

  • bezpieczeństwa własnego i poszkodowanego,

  • zestawów ratowniczych i sprzętu ratunkowego,

  • resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci i dorosłych,

  • defibrylacji z wykorzystaniem torby PSP R1.

Dodatkowo uczestnicy poznają zasady postępowania w różnego rodzaju zdarzeniach masowych i pojedynczych, segregacji poszkodowanych. Osoby, które chcą odbyć kurs KPP, mogą skontaktować się z przedstawicielem K9&MED Training Center. Szkolenie trwa sześć dni. Szczegółowe informacje na temat oferty i dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej.

Warto wiedzieć, jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy. Dzięki zdobytej wiedzy każdy będzie w stanie pomóc w opanowaniu trudnej sytuacji.

Skomentuj wpis