kosir.kepno.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Leczenie narkomani w Poznaniu

Szymon Czerwiński 2019-06-03 0 komentarzy
Leczenie narkomani w Poznaniu

Narkotyki uzależniają błyskawicznie, niekiedy już po pierwszym użyciu. Z nałogu wyjść jest bardzo trudno, zwłaszcza przy uzależnieniu od heroiny. Nikomu nie udaje się to na własną rękę – potrzebna jest pomoc specjalistów, w tym lekarzy i psychoterapeutów znających się na leczeniu uzależnień. Na szczęście nie brak ośrodków, w których można się wyzwolić z nałogu.

Powody popadania w narkotykowy nałóg bywają bardzo różne, toteż niebezpieczeństwo czyha właściwie na każdego bez względu na wiek i status społeczny. U młodych ludzi bywa to ciekawość, chęć skonfrontowania się z „niesamowitymi doznaniami” lub potrzeba zaimponowania rówieśnikom. U starszych sięganie po narkotyki wynika często z nieradzenia sobie ze stresem, obciążeniami zawodowymi, problemami rodzinnymi lub zaburzeniami psychicznymi.

Narkomanii sprzyja więc fatalny stan polskiej psychiatrii i psychologii: fachowców jest za mało, a bezpłatny dostęp do ich usług w ramach NFZ to właściwie tylko teoria – w praktyce trzeba szukać pomocy za pieniądze, których wielu po prostu nie posiada. Łatwiej jest sięgnąć po „działkę” i choć na jakiś czas uciec od rzeczywistości w narkotykową euforię. W takich sytuacjach nie myśli się o konsekwencjach, choć chyba każdy wie, że są niezwykle poważne.

Z nałogu można wyjść, o ile się tego naprawdę chce i jeśli do dyspozycji są fachowcy, którzy mogą pomóc. Na przykład leczenie narkomani w Poznaniu odbywa się w ośrodku, który łatwo znaleźć w internetowej domenie detoksnarkotykowy.pl. Dobrze jest jednak odwiedzić najpierw poradnię zdrowia psychicznego i uzyskać tam diagnozę wraz z zaleceniami.

Osoba uzależniona od narkotyków, dopalaczy lub leków musi najpierw poddać się detoksykacji, a więc usunięciu z organizmu szkodliwych substancji. Potem przy ewentualnym wsparciu farmakologicznym, które zapewniają lekarze, odbywa się żmudna praca nad sobą w procesie psychoterapii.

Skomentuj wpis