kosir.kepno.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Regały półkowe - przykładowe zastosowanie

Alan Marciniak 2018-11-01 0 komentarzy
Regały półkowe - przykładowe zastosowanie

Szukając regałów do magazynu, warto pamiętać o kilku kwestach, to znaczy, wybierając regał, musimy wziąć pod uwagę, jaki towar będziemy na nim składować, bo od tego zależy, czy wytrzyma on ciężar ułożonych na nim produktów, np. czy ma to być regał dodatkowo wzmocniony i np. jaką metodą mają być zabezpieczone elementy metalowe regału. Nie od dziś przecież wiadomo, że elementy metalowe regałów, które stosuje się, choćby w gastronomi, medycynie czy w przemyśle farmaceutycznym, powinny być wykonane ze stali nierdzewnej, najlepiej też, jak cała konstrukcja jest odporna na różnego typu kwasy i materiały żrące.

Jeśli zaś w magazynie nie panują trudne warunki, wystarczy, że regał jest, np. polerowany proszkowo, ale jeśli regał stoi gdzieś na zewnątrz albo gdzieś w pomieszczeniach piwnicznych, gdzie jest niższa temperatura i wilgoć, warto, aby regał był dodatkowo ocynkowany. To tylko kilka przykładowych zastosowań regałów półkowych czy paletowych.

Jak montowane są takie regały? Dużo zależy od tego, na jaki model regału się zdecydujemy. Jeśli chodzi o regały półkowe do tak zwanego wysokiego składowania, to takie konstrukcje są produkowane z wielkoformatowej płyty, a dzięki metalowym wzmocnieniom, taka konstrukcja może wytrzymać ciężar nawet do 1000 kilogramów na jednej półce, rama nośna takiej konstrukcji zaś może wytrzymać jeszcze 10 razy większy ciężar.

Wymiary polecanych regałów ciężkich można sprawdzić na rema-poznan.pl, wystarczy tylko kliknąć w zakładkę z interesującym nas regałem, standardowe wymiary to:

  • średnia wysokość regału może się wahać od 2000-12000 mm.
  • szerokość całej konstrukcji w wersji węższej może wnosić 1200 mm, a w wersji rozszerzonej 3900 mm.
  • głębokość regalu ciężkiego waha się zazwyczaj od 720 do 1020 mm, w niektórych przypadkach można zamówić głębszy regał, do 1120 mm.

Skomentuj wpis