kosir.kepno.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Wybierz cebulki funkii, stwórz egzotyczny klimat w swoim ogrodzie!

Arkadiusz Sadowski 2023-05-31 0 komentarzy
Wybierz cebulki funkii, stwórz egzotyczny klimat w swoim ogrodzie!

Wiele osób chce mieć w swych ogrodach przede wszystkim kolorowe kwiaty, jednak problem z nimi polega przede wszystkim na tym, że zdecydowana większość z nich dość szybko przekwita, tracą zatem piękny wygląd. Chcąc stale cieszyć się urzekającym ogrodem warto też zatem stawiać na inne rozwiązania, na przykład dekoracyjne czy wręcz kolorowe krzewy, a także byliny, które mają piękne, ozdobne liście. Niektóre z nich są nawet kolorowe, przez co zdobią ogród przez cały sezon. W dodatku funkie, coraz częściej spotykane w polskich ogrodach, a pochodzące z Dalekiego Wschodu, zdecydowanie wprowadzają egzotyczny klimat.

Można je przy tym znaleźć w różnych wariantach jeśli chodzi o wybarwienie liści, ich wielkość oraz kształt, co pozwala dopasować je do różnych ogrodów, na przykład innych rosnących w przestrzeni roślin. Wchodząc na stronę szkółki Flowers Polska można przekonać się też, że cebulki funkii są niedrogie, zatem kupić może je wiele chętnych osób.

Decydują się na to przede wszystkim klienci zachwyceni mnogością odmian. Trudno im się dziwić, gdyż liście tej rośliny mogą przybierać najróżniejszy wygląd i rosną one na różne sposoby, można zatem na przykład dopełnić nimi klomb czy inną kompozycję, jak i pozwolić, by pokryły niepotrzebny fragment ogrodu - przy czym może on wyglądać jak prawdziwa dżungla - na przykład gdy wybierze się odmianę Blue Mammoth.

Zaletą tych roślin jest ich też łatwa uprawa i pielęgnacja. Są zdecydowanie mniej wymagające niż kwiaty, nie trzeba usuwać przekwitłych kwiatostanów czy dokonywać cięć pielęgnacyjnych.

Skomentuj wpis